FABRIKA F 12° lager

Ležiak plzenského typu vyrobený z najkvalitnejších moravských sladov a českých chmeľov. Toto pivo sa vyznačuje bohatou penou a tradične miernou vyššou horkosťou. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.
 

0,3l 1,60€ / 0,5l 2,30€
Typ:
light draft beer type „lager“ Alcohol: 4,6% vol. Plato: 12°


FABRIKA F 14° APA

Pivo typu American Pale Ale vyrábaný z najkvalitnejších moravských sladov a amerických chmeľov metódou vrchného kvasenia. Vyznačuje sa bohatou penou a širokou škálou ovocno-chmeľových vôní a chutí. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.

0,3l 1,95€ / 0,5l 2,90€
Typ:
American Pale Ale Alcohol: 5,6% vol. Plato: 14°


FABRIKA 12° Weizen

Veľmi obľúbené svetlé pšeničné pivo. Má príjemnú arómu, ktorú okamžite sprevádza chuť citrusových plodov, muškátu, vanilky, banánov, až po končiacu jemne kyslú osviežujúcu chuť citrónov. Pivo, ktoré má byť mútne a kyslé. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.

0,3l 1,80€ / 0,5l 2,60€
Typ: light yeast wheat beer Alcohol: 4.7% vol. Plato: 12°


FABRIKA 13° Dark lager

Naše tmavé pivo vyniká jemnou a vyváženou chuťou, ktorá sa skôr prikláňa k suchým tónom kávy a tmavej čokolády. Varené výhradne z moravských humnových sladov a zachmelené jemným chmeľom odrody Žatecký poloraný červenák, ktorý mu dodáva dochuť charakteristickú pre klasické pivá českého typu.

0,3l 1,90€ / 0,5l 2,80€
Typ:
Czech Dark Lager Alcohol: 5% vol. Plato: 13°


Polotmavý ležiak 14°P

Pivo s vyváženou strednou horkosťou a strednou až bohatšou sladovosťou. Vyššiu farebnosť sme dosiahli použitím mníchovského a karamelového sladu, čo zároveň viedlo aj k plnšiemu telu a karamelovým tónom v chuti. Tie sú vyvážené vyššou dávkou aromatického chmeľu v závere varenia. Prekvapivo osviežujúce pivo.

0,3l 1,95€ / 0,5l 2,90€
Typ:
light draft beer type „lager“ Alcohol: 5,6% vol. Plato: 14°


Pilsner Urquell 12° z tanku

Pri tankovej technológii sa pivo Pilsner Urquell nečapuje z klasických sudov, ale z väčších, originálnych nerezových tankov s objemom 5 alebo 10 hl. Nepasterizované pivo dovezené z plzenského pivovaru v tepelne izolovanej cisterne sa stáča do nepriepustného sterilného vaku, ktorý je vo vnútri tanku. Tomuto systému sa odborne hovorí „bag-in-box“. Zlatý mok sa čapuje tlačením vzduchu na vak. Je nepasterizovaný.

0,3l 1,60€ / 0,5l 2,30€
Typ:
light draft beer type „lager“ Alcohol: 4,4% vol. Plato: 12°


Gambrinus nepasterizovaný 10°

Nepasterizovaný Gambrinus je „nová“ desiatka z rodiny Gambrinus. Vďaka špeciálnemu procesu mikrofiltrácie nemusíme toto pivo ďalej pasterizovať, takže zostáva živé a zachováva si výraznú sviežu chuť, charakteristickú vôňu a kryštáľovú iskru, ktorú ocení každý znalec piva. Jeho kvalitu ocenili aj znalci na súťaži PIVEX 2015 a Gambrinus nepasterizovaný si vrámci súťaže Zlatý soudek PIVEX 2015, teda v kategórii čapovaných pív odniesol zlato.

0,3l 1,20€ / 0,5l 1,80€
Typ:
light draft beer type „lager“ Alcohol: 4,4% vol. Plato: 10°

 

Peter Chňupa

Napriek tomu, že sa momentálne živí varením piva, vyštudoval telekomunikácie na FEI STU. S domácim varením piva, tzv. homebrewingom začal v decembri 2012. Inšpirovala ho k tomu široká paleta pivných štýlov, ktoré sa v tom čase začali vynárať v bratislavských podnikoch.

S domácim pivom zaznamenal viaceré úspechy, prvým bolo prvé miesto v kategórii saison v Budapešti v roku 2014, ďalej napríklad prvé miesta v Záhrebe za saison v roku 2014, alebo dve v roku 2015 za fruit beer a belgian strong. Varenie piva vo Fabrika je jeho prvým skutočným pivovarským zamestnaním.

Michal Hatala

Jeho pozadie v potravinárskej výrobe začalo už strednou školou – tou bola SOŠ potravinárska v Bratislave, odbor biochemik. V pivovarníctve sa začal pohybovať krátko po nej – od roku 2003 robil v pivovare Stein až do jeho zatvorenia v roku 2008. Potom nasledovala pauza až do roku 2013, kedy začal s homebrewingom.

Aj doma sa venuje predovšetkým ležiakom, s ktorými tiež povyhrával ceny na súťažiach v domácom varení piva. Konkrétne 3. miesto v Martine v roku 2013, tiež 3. miesto v Rožňave v roku 2014 a naposledy zlatú medailu v Záhrebe v roku 2015.

Od decembra 2014 sa vo FABRIKE maká o niečo viac, naši skvelí sládkovia Peter Chňupa a Michal Hatala, pre Vás uvarili skvelé pivo, ktoré musíte prísť ochutnať. Aktuálne si môžete vybrať z dvoch druhov pív a to:

FABRIKA F 12° lager
Ležiak plzenského typu vyrobený z najkvalitnejších moravských sladov a českých chmeľov. Toto pivo sa vyznačuje bohatou penou a tradičnou mierne vyššou horkosťou. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.

Typ: light draft beer type „lager“ Alcohol: 4,6% vol. Plato: 12°

FABRIKA F 14° APA
Pivo typu American Pale Ale vyrábaný z najkvalitnejších moravských sladov a amerických chmeľov metódou vrchného kvasenia. Vyznačuje sa bohatou penou a širokou škálou ovocno-chmeľových vôní a chutí. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.

Typ: American Pale Ale Alcohol: 5,6% vol. Plato: 14°