Coffe & wine lounge

Coffee&Wine Lounge Vám ponúka lahodnú kávu značky Illy pripravovanú na momentálne najkvalitnejšom stroji na trhu talianskej značky La Cimbali a samozrejme  viac ako 200 druhov vín z celého sveta, ale nebudeme Vám o všetkých písať, treba ich prísť ochutnať.

Len v krátkosti výber z našej širokej ponuky, ktorý by sme Vám radi odporučili.
 
Mrva & Stanko Cuveé brut 2011 - 26€
Ročníkové cuvée 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir. Víno svetlej zlatistej farby, s jemným perlením. Aróma po citrusových plodoch a bielych kvetoch. Chuť harmonická, svieža, s výborne zakomponovanou kyselinou, s dotykom medu a sladkého pečiva. Sekt zrel 20 mesiacov na jemných kvasinkách.
Charakteristika: Šumivé víno, biele - suché
Ročník: 2011
Odroda: cuvée
Prívlastok: akostné víno
Mrva&Stanko, Rizling Vlašský, Kosihovce 2014 – 22,40€
Víno sýtej zelenožltej farby, s ovocnou vôňou pestrej palety citrusového ovocia a jabĺk, zvýraznenou pôsobivými zemitými tónmi. Chuť vína je preplnená šťavnatými dužinami citrusových plodov, so sviežimi kyselinkami a medovo-ovocnou dochuťou. Víno odporúčame podávať pri teplote 11-13°C k jednoduchším úpravám rýb, najlepšie k morskému vlkovi na grile s rukolou a bazalkovým pestom, taktiež k špecialitám z teľacieho mäsa a pikantnejším zeleninovým šalátom.

Charakteristika: Neskorý zber - suché
Oblasť: Malokarpatská
Ročník: 2013
Odroda: Rizling vlašský
Prívlastok: neskorý zber
Pavelka Rizling rýnsky 2013 – 19,90€
Farba vína je jemná, zlatistá. Bukét sa vyznačuje vôňou lipového kvetu, zrelého hrozna, v chuti je víno výrazné a plné.
Santa Ana Reserve Torrontes 2013 – 19,50€
Krásny predstaviteľ tejto typickej bielej odrody, ktorá patrí medzi najpestovanejšie v Argentíne. Torrontés reserva je plná korenistých tónov a harmančeku. Krátkym pobytom v dubovom sude získalo toto víno plnšie telo ale pri tom stále sviežu chuť.
Chateau Modra Premium Cabernet Sauvignon rosé – 19,00€
Predstavujeme vám víno lososovej farby a cabernetovo egrešovej vône. V smotanovej chuti, ktorá je jemne podporená sviežim cukríkom, možno zachytiť tóny lesných jahôd a ostružiny. Odporúčame podávať k zeleninovým šalátom, k jedlám stredomorskej kuchyne, ale aj ako samostatné pitie.
Freigut Thallern rosé 2013 – 14,90€
Výrazný ovocná chuť , korenistá aróma, stopy červených ríbezlí, vyvážená konštrukcia , veľmi ľahko sa pije.
Pavelka Alibernet 2012 – 22,40€
Má nádherný kabernetový buket. Je tmavšie ako ostatné vína a vyniká harmonickou, lahodnou chuťou, ktorá ho predurčuje pre gurmánov.
Mrva & Stanko WMC Frankovka modrá 2012 – 24,40€
Víno tmavočervenej farby bordového odtieňa, s intenzívnou ovocnou vôňou, hlavne červeného bobuľového ovocia, s pôsobivou zemitou korenistosťou a jemným škoricovým lemom. Chuť vína je noblesnou kombináciou hlbokých ovocných a korenistých tónov, vynikajúco komplexná, s príjemnými trieslovinami a dlhou šťavnatou dochuťou.
Mrva & Stanko WMC cuveé (Hron, Váh, Rimava, Rudava) 2011 – 44,90€
Víno ktoré zbúralo mýtus o slovenských červených vínach a získalo zlatú medailu na jednej z najprestížnejších súťaží na svete Concours Mondial de Bruxelles 2014. Zároveň bolo Winemaker's Cut Cuvée Hron-Váh-Rimava-Rudavazaradené medzi 5 objavov Concours Mondial de Bruxelles 2014, kde sú každoročne vyberané vína ktoré porotcov zaujmú svojou originalitou a výnimočnosťou. Odrody Hron, Váh, Rimava a Rudava tzv. " modré rieky " patria medzi slovenské novošľachtence, ktoré vyšľachtila Ing. Dorota Pospíšilová. Víno tmavorubínovej farby, komplexnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok a černíc, obohatený o tóny grafitu , tabaku , kávy a borievky. Chuť vína prekypuje zamatovou bohatosťou s ovocnosťou tmavého bobuľového ovocia, delikátnou korenistosťou, úžasnými ovocno koňakovými tónmi, vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov a skvelou dochuťou.
Chateau Capbern Gasqueton, Saint-Estephe 2005 – 39€
Rodokmeň cru classe Château Calon - Ségur presvitá skrz tohto štýlového Cabernetu na báze červeného vína , ktorého vystihujú čedar dub lesk a štýlové jadro s textúrou tmavého dreva, ovocnosťou je orámované. Vanilkový dub a typické taníny Saint - Estèphe
Santa Ana Reserve Malbec 2013 – 19,50€
Toto víno je intenzívne červenej farby s elegantným nádychom fialovej . Sladká vôňa černíc a sliviek , je dobre nakombinovaná s jemným vanilkovým nádychom . Šťavnatá ovocná chuť , dobrá štruktúra a zamatová textúra , s jemnou kyselinkou a dlhým zakončením.